Gönüllü iş insanları, depremden etkilenen Adıyaman'da çalışan görevliler için her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri 6 bin kişilik bir barınma merkezi kurdu.

Bu iş insanlarından biri olan Mehmet Taha Pınar: "Burada konaklayan arkadaşlarımız için şu anda mevcutta stat içerisinde duş, tuvalet, konaklama, ısınma, yiyecek gibi imkanları sağlayabiliyoruz. Bunun yanı sıra psikososyal destek kapsamında çocuklara yönelik çocuk oyun parkı açılıyor. Ücretsiz internetimiz var. Her iki operatörden de şu anda mevcut saha içerisinde baz istasyonumuz var" dedi.

Tamamen gönüllülük ile hareket ettiklerini ve bu sebeplede kendilerine gönüllü iş insanları dediklerini aktaran Pınar, bölgede çeşitli kurum ve kuruluşlardan çok sayıda görevlinin büyük bir özveriyle çalıştığını belirtti.

Adıyaman'da sel sonrası çocuk cesedi bulundu Adıyaman'da sel sonrası çocuk cesedi bulundu

Pınar, bu ekiplerin desteklenmesi noktasında AFAD ve Valilik ile harekete geçtiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Buradaki temel mottomuz da şu, uçak düşerken oksijen maskesini önce kendinize takmanız lazım ki bölgeye yardım edebilelim. Temelde de bu bölgede zaten çadır kentlerde bir hayli var. Sadece organizasyonu ve onların dağıtımını yapabilecek lojistik gibi operasyon merkezine ihtiyaç olduğunu gördük. Ve AFAD da Valiliğimizle de koordine bir şekilde buradaki mevcut bir oluşuma başladık. Burada konaklayan arkadaşlarımız için, şu anda mevcutta stat içerisinde duş, tuvalet, konaklama, ısınma, yiyecek gibi imkanları sağlayabiliyoruz. Bunun yanı sıra psikososyal destek kapsamında çocuklara yönelik çocuk oyun parkı açılıyor. Ücretsiz internetimiz var. Her iki operatörden de şu anda mevcut saha içerisinde baz istasyonumuz var."