Dörtler Mahallesi'nde 28 Şubat'ta kızı Zülfiye D. (24) ile nişanlısı Abdulsamet K'yi (27) tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Mehmet D'nin (49) emniyetteki işlemleri sona erdi.

Mehmet D. verdiği ifadesinde, kızının Abdulsamet K. ile evlenmesine razı olmadığını, bu sebeple olaydan iki gün önce tartıştığı kızının kendisini polise şikayet ettiğini ve evden ayrılıp nişanlısıyla başka şehre gittiğini öne sürdü.

Sonrasında telefonla arayıp görüştüğü Abdulsamet K'nin kızından ayrılmasına karşılık kendisinden tarla istediğini iddia eden Mehmet D, bu isteğini kabul edip konuşmak için buluştuklarını, aracıyla olayın yaşandığı bölgeye gittiklerinde aralarında tartışma çıktığını ileri sürdü.

Adana'da öğrenciler için konteyner eğitim alanı oluşturuldu Adana'da öğrenciler için konteyner eğitim alanı oluşturuldu

Tartışma esnasında Abdulsamet K'nin kendisine silah çektiğini öne süren Mehmet D, bu sırada silahı elinden alıp Abdulsamet K'yi vurduğunu, daha sonra kendisine tepki gösterip kaçmaya çalışan kızını vurduğunu iddia etti.

Adliyeye sevk edilen Mehmet D, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Dörtler Mahallesi'nde 28 Şubat'ta silahlı saldırıya uğrayan Abdulsamet K. yaşamını yitirmiş, yaralanan nişanlısı Zülfiye D. de kaldırıldığı hastanede kurtarılamamıştı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olay yerinden otomobille kaçtığını belirlediği maktul Zülfiye D'nin babası Mehmet D'yi Sarıçam ilçesindeki evinde yakalamıştı.