“Radyo-yu Hümayun'' oyununun yanı gizeme bir hayli oyunu daha seyirci ile buluşturacak olan OBBKT, sanatseverlere tiyatroya doyacakları bir sezon yaşatacak.ORDU İGFA - 58 yıldır perdelerini hiç kapatmayan Ordu Megakent Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu OBBKT Özlem Lale’nin yazdığı, A. Emrah Özdilek’in idarediği “Radyo-yu Hümayun'' isimli müzikli reyin ile ‘perde’ dedi. OBBKT sahnesinde sergilenen oyuna yurttaşların yoğun alaka gösterdiği kollandı.

  TECRÜBELİ ADLAR SAHNE ALIYOR

  1. Dünya Savaşı arifesinde paşa babalarından kalan konaklarında kalfaları Efser ile beraber yaşayan Hayri ve Hayrünnisa kardeşlerin, yaşamlarına dahil olan Mehmet ve Kenan kardeşlerle beraber radyo buluş etme gayreti içerisinde yaşadıkları içinden çıkılmaz vakaları mevzu edinen “Radyo-yu Hümayun'' oyununda, Ömer Pak, Aslı Selin Öztürk Şen, İlker Taze, Ayşe Türkmen Akkaş, Doğukan Ekinci, A. Emrah Özdilek, Cemil Gündüz, Emrullah Yazıcı, A. Rıfat Çol, İbrahim Çapkın, Duygu Yılmaz, Mücteba Murtazaoğlu, Gamze Gül Kabataş ve Zeynep Karagöz gibi tecrübeli adlar sahne aldı.

Ordu'da 6 bin liralık devasa kalkan satışa sunuldu Ordu'da 6 bin liralık devasa kalkan satışa sunuldu

Oyunun sahne tasarımında Murat Çavuş ve Cemal Arslan, dramaturgda Bülent Reisoğlu, koreografide Mert Baş, müzikte Ayşe Türkmen Akkaş ve Zafer Bozdağ, ses-efektte Hüseyin Aydın, ışık kumandada İmdat Akyıldız, kostüm mesulü Aykut Kuzu, grafik tasarımda Zarife Aykut, Talip Korkmaz ve Ahmet Metin Sezer misyon yapıyor.

İki perdelik müzikli komedi oyunu ilk prömiyeriyle Ordu Megakent Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunda izleyici ile buluştu. Reyin, her salı ve cuma günleri 20.00’de izleyici ile buluşmaya devam edecek.

DOPDOLU BİR SEZON TİYATRO SEVERLERİ BEKLİYOR

“Radyo-yu Hümayun” ile 2022-2023 sezonuna perdelerini açan Ordu Megakent Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu sezon içerisinde bir hayli reyin sahneleyecek. Bu kapsamda Muzaffer İzgü’nün yazdığı Emrah Özdilek’in idarediği ‘’Hudut’’ isimli erişkin oyunu, Ömer Uslu’nun yazdığı A.Rıfat Çol’un idarediği ‘’Rapunzel‘’ isimli çocuk oyunu, Emrah Özdilek’in yazdığı ‘’Cemil Gündüz’nam idarediği ‘’Deniz Yıldızı‘’ isimli çocuk oyunu ve Özer Tunca’nın 

A.Rıfat Çol’un yönettiği ‘’Rapunzel‘’ adlı çocuk oyunu, Emrah Özdilek’in yazdığı ‘’Cemil Gündüz’ün yönettiği ‘’Deniz Yıldızı‘’ adlı çocuk oyunu ve Özer Tunca’nın yazdığı Orkun Öngen’in yönettiği ‘’Otobüs Durağında Üç Bencil‘’ adlı çocuk oyunu ilerleyen günlerde seyirci ile buluşacak.