Bugun Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıldönümü ve ülkenin dört bir yanında büyük bir coşku ile Cumhuriyet Bayramımız kutlanıyor. 7 den 70 e vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu, ellerinde Türk Bayrakları ile meydanları doldurdu.

Kutlamalardan bazı kareler şunlar;

Cumhuriyet’in 99’uncu yıl coşkusu

ISPARTA
Isparta’da öğrencilerin gösterileri büyük beğeni topladı.

KİLİS 
Kilis’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

GİRESUN
Giresun’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Hükumet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı. Törende Giresun Spor Lisesi öğrencileri jimnastik gösterisi sundu.

IĞDIR
Iğdır’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Zübeyde Hanım Bulvarı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Program kapsamında resmi geçit töreni düzenlendi.

YALOVA 
Yalova’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in ilanının 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende halk oyunları gösterisi sunuldu.

VAN 
Van’da Beşyol Meydanı’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Törene, vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla katıldı.

Hastaneler Gazzeli'lere  Sığınak Oluyor Hastaneler Gazzeli'lere Sığınak Oluyor

İSTANBUL
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in ilanının 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde bulunan ulusal akrotim gösteri ekibi “Türk Yıldızları”, İstanbul'da uçuş gerçekleştirdi.

İZMİR 
İzmir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Programa katılan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile töreni seyretti.

ANKARA
Başkentte yaşayan vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren Anıtkabir’e koştu.