Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Halk Eğitim Merkezi'nde "Geçmişten Günümüze Türk Kadını Resim Sergisi" açılışına ve panele katılacak.

(Kastamonu/15.00)

2- Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sancaktepe'deki Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Kongre Merkezi'nde, 2. Tesis Yönetim Zirvesi ve Ödül Töreni Programı'na iştirak edecek.

(İstanbul/10.00)

3- AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hamza Dağ ve Leyla Şahin Usta, parti genel merkezinde, AK Parti İnsan Hakları Başkanlığınca hazırlanan "Uluslararası Medyada Ülkelerin İnsan Hakları İhlalleri 2021 Raporu"na ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/10.45)

4- CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

(Ankara/12.00)

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hilton Bomonti Otel'de TRT World Forum'a katılacak, Vahdettin Köşkü'nde Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev ile görüşecek. Görüşmenin ardından mevkidaşı ile ortak basın toplantısı düzenleyecek olan Erdoğan, Radev onuruna akşam yemeği verecek.

(İstanbul/11.00/15.00/16.00/16.30)

5- TBMM'den

- Genel Kurulda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığının 2023 yılı bütçeleri ele alınacak.

(11.00)

- Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda, Uludağ Alanı Hakkında Kanun Teklifi görüşülecek.

(15.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesinde düzenlenecek "Girişimci ve İnsani Türk Dış Politikası" başlıklı konferansta konuşacak.

SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Strateji Arama Çalıştayı'na katılacak, Safahat Kız Yurdu'nu ziyaret edecek ve antrenörlerle buluşacak.

(Burdur/14.00/16.30)

GÜNDEM ÖZETİ / 07.01.2023 GÜNDEM ÖZETİ / 07.01.2023

2- Katar'da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası'nda çeyrek final mücadelesi başlayacak; Hırvatistan-Brezilya ve Hollanda-Arjantin maçları yapılacak.

(Doha/18.00/Al Daayen/22.00)

3- Spor Toto 1. Lig'de 17. hafta, Yılport Samsunspor-Yeni Malatyaspor maçıyla başlayacak.

(Samsun/20.00)

4- Basketbol THY Avrupa Ligi'nin 12. haftasında Anadolu Efes, deplasmanda Litvanya'nın Zalgiris takımıyla karşı karşıya gelecek.

(Kaunas/21.00)

5- Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 10. haftası Manisa Büyükşehir Belediyespor-Darüşşafaka maçıyla başlayacak.

(Manisa/19.00)

6- Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi'nin 12. haftası başlayacak; Halkbank-Cizre Belediyespor, Tokat Belediye Plevne-TÜRŞAD ve Galatasaray HDI Sigorta-Altekma maçları yapılacak.

(Ankara/13.00/Tokat/14.30/İstanbul/15.00)

Kaynak:AA

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.